האם כדאי לשים לק ג’ל כדי להיגמל מכסיסה?

לק אינו בריא והוא מזיק לאורך זמן לציפורן ולכל הגוף

לק נראה כאילו הוא מחזק את הציפורן אך למעשה הוא מחליש אותה ואת כל הגוף.
והלק גם ממכר: הצבעוניות, והחוויה של האסטטיקה המדומה ממכרות.
לק נראה חומר תמים מאד, אך יש בלק הרבה חומרים רעילים. החומרים נספגים בציפורן תוך שניות ומשם נספגים בגוף. הם עלולים לשבש את הפעילות ההורמונאלית בגוף.
הארגון האמריקאי להגנת הסביבה, הוציא לפני 3 שנים דוח ובו נכתב שלק עלול לפגוע בפוריות, לפגוע בתהליך חילוף החומרים ויש בו חומרים מסרטנים.

אחד החומרים המזיקים שיש בלק הוא טריפיניל פוספאט. זהו חומר שמשבש פעילות הורמונלית. הוא חודר לגוף דרך העור סביב הציפורניים. לא כל החברות כותבות אותו ברשימת הרכיבים.

במקרה של לק ג’ל, שיוף הציפורן לפני הלק מאפשר לחומרים להיכנס יותר בקלות לציפורן.
מכשיר ייבוש הציפורניים לאחר מריחת לק ג’ל מקרין קרינה מזיקה של uv-a. מדובר באותה קרינה שמצויה במיטות שיזוף. השימוש בקרינה זאת נאסר במדינות רבות. היא מגבירה את הסיכון לחלות בסרטן עור. הנזק עלול להתגלות רק אחרי שימוש של שנים רבות.

גם לק רגיל (לא רק לק ג’ל) מכיל חומרים מזיקים. שלושת החומרים הרעילים ביותר בתעשיית הלק הם: דיבוטיל פטאלאט, מתיל בנזן ופורמלדהייד.

והפטריות – פטרת הציפורניים…

לק ג’ל מגביר סיכון לפטריות (במיוחד ברגליים). חלק מהפדיקוריסטיות אפילו לא מסכימות לשים לק ג’ל בציפורני הרגליים. הציפורן עם הלק “לא נושמת” לכן זה קורה. צריך לחשוף את הציפורניים לאוויר ולשמש.

והשיעבוד של כל 3 שבועות…

אפילו להוריד את הלק ג’ל כבר אי אפשר לבד. חיינו תלויים בפדיקוריסטית.

לק ג’ל נראה מחזק אך למעשה מחליש

הלק הוא שכבה מוצקה. הוא “מחזיק” את הציפורן. אי אפשר לראות מה קורה מתחתיו ואיך הוא למעשה משפיע באופן שלילי. זוהי מסכה שמסתירה את המציאות.
ייתכן שהגעתן לפדיקוריסטית כדי לחזק ציפורניים שבירות או חלשות בעזרת הלק, אבל הלק ומכונת הייבוש למעשה מחלישים את הציפורנים יותר.

עדיף לחזק ציפורניים בדרכים טבעיות

אז מה הדרך לחיזוק ציפורניים?

אם אתם כוססים אז כמובן שהכסיסה מחלישה את הציפורן. למעשה אין כל כך ציפורן. אפשר כמובן להיגמל מכסיסה בקלות.

שמנים טבעיים עשויים לחזק את הציפורן ולהועיל.

דוגמאות לשמנים כאלה הם השמן של מיכל לויןהשמן הזה או המוצר הזה. (לא, אני לא מרוויחה מהשמנים האלו ולא ניסיתי אותם אפילו, כי אין לי ציפורניים חלשות או שבירות. העדיפו תערובת שמנים אורגאניים ללא כימיקאלים).

ומה לאכול לחיזוק הציפורניים ולחיזוק הקולגן?

אם יש לך מחסור בויטמין C, פרט להשפעה על הציפורניים, אולי תרגישי שאת נפצעת יותר בקלות או שאת “תופסת כל וירוס”, אולי יהיו לך דימומים מהאף או שפצעים יחלימו לאט. ויטמין סי חיוני לייצור הקולגן בגוף. הקולגן שומר על הציפורניים שלך עמידות בפני שבירות. מזונות עשירים בויטמין סי : ירקות ופירות לא מבושלים או מחוממים ובעיקר גמבה, תותים, פירות יער, קיווי, לימון.

אם יש לך מחסור בביוטין, פרט לציפורניים שבירות ועור יבש אולי תרגישי גם עייפות וחולשה, ואולי השיער שלך יהיה דליל. מזונות עם ביוטין (ויטמין B7): קטניות, אגוזי קשיו, פקאן, שקדים, אבוקדו, עלים ירוקים, בטטה, עגבניות.

האם יש לק פחות מזיק?

אם אתן רוצות לשים לק אני מציעה להשתמש בלק על בסיס מים – כמו לק לילדים, או הלק הזה – למבוגרים, או לק עם פחות חומרים מזיקים. תוכלו לקרוא עוד על מה זה לק שלא שמו בו את 10 החומרים המזיקים הראשונים.
כמובן שהלקים האלו פחות עמידים ויורדים בקלות. הם יותר מתאימים להתגנדרות של ערב אחד.

כדי שהלק הרגיל ובפרט לק הג’ל יהיה יציב ולא יתקלף בקלות, אפשר לנחש שצריך להכניס בתוכם הרבה… ממ.. כל מני חומרים שלא כדאי שיכנסו לגוף שלנו.

לק על בסיס מים יורד במים חמימים. לגבי הסרת לק רגיל אחר, השתמשו במסיר לק ללא אצטון.

גמילה מכסיסת ציפורניים

בואי להיגמל באופן טבעי בלי חומרים ממכרים. פגישה אחת, או במקרה הצורך עד 4 פגישות, וזהו!

קראו עוד על גמילה מכסיסת ציפורניים בקלות ובמהירות

לפעמים בשבועות הראשונים של הגמילה חלק מהנשים שמות לק

יש לי כמה נגמלות שסמוך לגמילה שלהן מכסיסת ציפורניים שמו לק כדי לתת לעצמן תחושה שהציפורן כבר גדלה.
לאחר שבועות ספורים רובן “תפסו אומץ”, הפסיקו את הלק, ונתנו לציפורן להתרפא גם מהשפעת הלק.

את הכי יפה כשנוח לך, כשטבעי לך ובריא לך

את יכולה ללכת לסדר את הציפורניים, אבל אני מזכירה למי שעוד יכולה להיזכר, שגם ציפורניים רגילות ואפילו אם הן לא מסודרות (ע”י מישהי “מקצועית”) הן יפות כשהן בריאות ולא כסוסות.

ציפורניים טבעיות, בריאות, לא מסודרות, בלי לק. אלו ציפורניים של אישה בת 62 (שהיא במקרה אני) :)