אכילה בסתר

אכילה בסתר

רבים מאיתנו מסתירים ומשקרים בנוגע לאכילה

הדעה שלנו על האכילה שלנו היא שלילית ואנחנו מעדיפים שאף אחד לא ידע מה קורה אצלנו בקשר לאוכל. בדרך כלל זה קשור לכמות, אנחנו אוכלים הרבה או אנחנו חושבים שאנחנו אוכלים הרבה. ולכן את הבולמוסים ואת אכילת היתר שלנו אנחנו עושים כשאנחנו לבד. בד”כ בחברת אנשים אנחנו אוכלים מעט מאד או בכמות רגילה. 

אכילה בלילה נובעת לפעמים מאכילה בסתר

אכלני הלילה “בוחרים” בשעה הזאת משתי סיבות. חלק מהם פשוט נוטים יותר לאכול בשעה המאוחרת הזאת, והחלק השני מעדיף לא לאכול ליד אנשים. בלילה אנחנו לבד, פחות אנשים רואים אותנו. 

אכילה לבד

יש מי שאוכל בחדר השינה או במיטה. סיפרה לי פעם אישה שהיא סוגרת את דלת חדר השינה, נכנסת למיטה עם שקית מלאה בשוקולדים ואוכלת אותם אחד אחד. הבית שלנו, חדר השינה שלנו, המיטה שלנו, הם המקום שמרגיש לנו הכי בטוח. שם אנחנו יכולים להיות חשופים מול עצמנו בלבד עם הסוד הכי גדול שלנו – האכילה.

אני עצמי, בתקופת הבולמוסים שלי, כשגרתי במנהטן, הייתי הולכת ברחוב לבד בעיר שבה אני לא מכירה אף אחד, ועוצרת בכל פינת רחוב וקונה לי משהו. משהו אחרי משהו. עוגה ואחריה ממתק ואחריה ביגלה… וכך ברחוב בהכי לבד, לכאורה באור היום אבל פועל בסתר הייתי בבולמוס זלילה אכילה בסתר. אכילת היתר הזאת לא היתה קורית ליד המשפחה או בארוחות עם חברים. רק לבד.

אני כבר אכלתי

סיפרה לי אישה שמבמשך שנים היא לא אוכלת עם המשפחה. היא אוכלת לפני הארוחה. אם היא מבשלת היא טועמת מהסירים, או מכינה לעצמה כל פעם צלחת קטנה תוך כדי הבישול. גם בשבת כשהאוכל כבר מוכן מראש היא אוכחלת לפני כולם וכך בזמן הארוחה היא יכולה לעזור לכל אחד לקבל מה שהוא רוצה והיא פנויהבשביל המשפחה. גם זה סוג של אכילה בסתר.

בושה ואשמה

הבושה – איך אני אוכלת, הכמויות שאני אוכלת, מתי אני אוכלת. הבושה מנהלת אותנו. בנוסף אנחנו מרגישים אשמים שכבר החלטנו לאכול “נכון” אבל אנחנו לא עומדים בהחלטה. הבושה והאשמה מחזקים את המעגל של אכילה בסתר.

לאחר גמילה מאכילת יתר תחזרו לאכילה חברתית

אכילה חברתית היא אכילה נעימה בחברה שבה אתם מרגישים נינוחות לאכול כמו כולם, אוכלים באופן טבעי כמויות רגילות, ולא מתעסקים כל הזמן בכמה, מה ואיך. ההסתרה תסתיים. תהיו שבעים ומרוצים ותוכלו להפרד לשלום מה אכילה בסתר.
זה קרה לי אישית, וזה קורה לכל מי שאני עובדת איתו. 

הדרכה חינם:

איך להיגמל מהרגלי אכילה מזיקים,
ומהתעסקות
בלתי פוסקת באוכל,
ולרדת במשקל, בלי תפריטים ובלי דיאטות,
בתהליך קצר וממוקד, המותאם לך אישית:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הדרכה חינם:
איך להיגמל מהרגלי אכילה מזיקים ומהתעסקות בלתי פוסקת באוכל, ולרדת במשקל, בלי תפריטים ובלי דיאטות,
בתהליך קצר וממוקד, המותאם לך אישית:

לחצו פה >>