שלום חברות וחברים,
זהו הסיפור האישי שלי,
שמי איילת גושן, ואני מומחית לגמילה מהתמכרויות.
מגיל צעיר התעניינתי באנשים. בהתפתחות רוחנית ובריפוי. בתחילת דרכי למדתי מתמטיקה ומחשבים באוניברסיטה העברית ועסקתי בתחום המחשבים. אבל לחיים יש את הדינאמיקה שלהם והייעוד שלי הוביל אותי ממחשבים לאנשים.
הגעתי לעסוק בטיפול באנשים בשנת 1998.
אנשים רבים מגיעים לתחום הטיפולי כי הם רוצים לעזור לעצמם או למישהו קרוב שסובל מבעיה כלשהי. אצלי ההתעניינות התחילה בעקבות פתרון בריאותי שמצאתי עבור בני כשהיה תינוק.
ההחלמה של בני הובילה אותי ללימודי הומאופתיה. הגעתי הביתה – לטפל באנשים. עזבתי את תחום המחשבים, ומאז אני בשביל הנכון שלי. ובמקביל כל השנים חיפשתי פתרון גם לבעיה שלי עצמי.

מגיל צעיר מאד סבלתי מאכילה לא נכונה. אכלתי יותר מדי. התקפי אכילה, אכילה ללא הפסקה, אכילת עוגות, עוגיות, שוקולדים, לחם, ובולמוסים של אכילה כפייתית.
חשבתי שאני פשוט צריכה למצוא את הדיאטה הנכונה שתוציא אותי מהבעיה.
ומצאתי.
מצאתי את הדיאטה הראשונה בגיל 17. בעזרתה ירדתי במשקל והייתי מרוצה לשנים ספורות.
ואז עליתי.
ושוב דיאטה – אחרת – ירדתי, ושוב עליתי.

ונכנסתי כמו רבים מאיתנו למעגל אכזרי של הצלחות וכשלונות, ירידות ועליות.
שנים רבות מאד, עשרות שנים, האמנתי שהפתרון יבוא דרך מציאת הדיאטה הנכונה.
האמנתי שאני לא מצליחה “לשמור על המשקל” כי פשוט עוד לא מצאתי את התזונה הנכונה. למעשה זה מה שמסבירים לנו. זוהי שטיפת המוח הסמויה שיש לנו באמצעי התקשורת. שהבעיה היא בתפריט. שאנחנו לא מצליחים כי אנחנו לא ב”דיאטה” הנכונה. וכמו כולם ניסיתי הכל, כל מה שפגשתי.

ניסיתי לספור קלוריות, לספור נקודות, לאכול צמחוני, טבעוני, raw food, אטקינס, קטוגני, הלכתי להיפנוזה, הייתי 6 שנים בגמילה לפי שיטת 12 הצעדים של OA, וגם עשיתי את הגמילה הזאת שמפורסמת בטלויזיה.. וגם הם לא הצליחו לטפל לי בדחף…
במהלך עשרות השנים האלו למדתי כל מה שיכולתי בנושא תזונה, כדי לעזור לעצמי. וכמובן הייתי אצל עשרות דיאטנים ומטפלים בכל השיטות. והצלחתי! הצלחתי מאד! ירדתי במצטבר כ 500 קג! בכל תקופת הצלחה ירדתי בין 10 ל 30 קג. ועליתי אותם חזרה עם ריבית. ההצלחות שהיו התרסקו בכל פעם.

כעבור שנים של אכילה מופרזת התפתחה גם סוכרת. למרות כל ה”הפחדות” לא הצלחתי “פשוט להפסיק לאכול” כמו שחלק מהאנשים מציעים.
מתחת לפני השטח התפתח אצלי תסכול ואי אמון בעצמי בתחום הזה. אני מצויינת בכל תחום חוץ מאשר בתחום האכילה. לעצמי אני לא מצליחה לעזור. וכשמתפתח אי אמון הוא זולג לתחומים אחרים בחיים.

למרות כל הכשלונות לא ויתרתי. כי להפסיק לחפש את הפתרון לאכילה המופרזת, משמעותו היתה למעשה לוותר על החיים. 

ואז יום אחד קרה לי נס!
נס!
תודה לייקום שהביא אלי את הנס הזה!
הגעתי לגמילה חדשנית מאכילה.
וזהו!
ביום אחד נגמרה בעיית האכילה שלי!
אי אפשר להאמין איך סבל של עשרות שנים נגמר ביום אחד!


ובאותו יום אחד החלטתי שאני לומדת את השיטה.
והנה אני פה בשבילכם.

השיטה הזאת עוזרת בכל סוגי ההתמכרות. כמובן בהתמכרויות לאוכל, אבל גם בהתמכרות לעישון, לכסיסת ציפרניים, לתלישת שערות, ולהתמכרויות רבות נוספות.
אני מודה לייקום שהפגיש אותי עם השיטה. אולי הייתי צריכה לעבור את כל השנים האלו ואת כל הסבל כדי להעריך כל כך את החופש שזוכים בו כשיוצאים מהתמכרות, את היציאה מעבדות לחירות.
התמכרות היא הרגשה של ציפור התפוסה וכלואה בגדר תיל. היציאה מהתמכרות היתה בשבילי התחלת הנשימה החופשית.